READYTASK

Портал готових презентацій PowerPoint

  Наталка Полтавка

  Розділ: Твори / Українська література Дата публікації: 17-02-2016    
  0
  Постать головноï героïнi - Наталки - зворушує i приваблює своïми чеснотами. Вона змальована як iдеал селянськоï дiвчини. Наталка увiбрала в себе усi кращi риси жiнки: скромнiсть, чеснiсть, доброту, сердечнiсть та душевну силу. "Золото - не дiвка!...- розповiдає про неï виборний. Окрiм того, що красива, розумна, моторна i до всякого дiла дотепна, - яке в неï добре серце, як вона поважає матiр свою; шанує всiх старших вiд себе; яка трудяща…".
  Котляревський пiдкреслює й iншi дуже важливi риси характеру Наталки: хоробрiсть,
  енергiйнiсь i наполегливiсть у боротьбi за своє щастя, ïï усвiдомлення власноï гiдностi. Про це свiдчать також слова ïï пiснi:
  Небагата я i проста, но чесного роду,
  Не стижуся прясти, шити i носити воду.
  Тiльки материни сльози змушують ïï погодитися вийти замiж за першого, хто посватається - але це не зрада власних принципiв.
  Працьовитiсть дiвчини пiдкреслюється тим, що протягом усiєï п'єси ми не бачимо ïï без дiла: вона то шиє, то iде по воду. Вона не шукає матерiального достатку, навпаки, на ïï думку в заможного чоловiка бiдна жiнка "буде гiрше наймички, буде крiпачкою" - хiба багато дiвчат розумiє цю нiби просту iстину?
  Нажаль на даному етапі розвитку молодь, не бере до уваги такі її слова як: «буде гірше наймички — буде кріпачкою», або «знайся кінь з конем, а віл з волом», ці слова, в наш час нічого незначать, крім літературного спадку.
  Здатнiсть Наталки наполягати на своєму найвиразнiше проявляється, коли повертається ïï коханий Петро. Тут вже вона готова вiдкинути не лише якiсь практичнi мiркування, й виступити проти волi старших - адже йдеться про ïï кохання. Але риси ïï характеру - не просто риси певноï окремоï особи. Незважаючи на пiдкреслену iндивiдуалiзованiсть, живо та реалiстично змальований образ Наталки насамперед є узагальненим образом найкращих людських рис усього украïнського народу. Саме через це образ Наталки не старiє, а продовжує зачаровувати новi поколiння читачiв та глядачiв.
  Залишайте свої коментарі
  Намагайтеся викладати свої думки грамотно і лаконічно

  Введіть код:
  оновити, якщо не видно кодуЯк часто Ви створюєте презентацію?

Корисна інформація

Шановні користувачі сайту readytask.ho.ua, якщо вам сподобався данний проект, Ви маєте можливість фінансово підтримати данний сайт для подальшого його розвитку.
Надсилайте внески на вказані реквізити:
WMU: U371673198583
WMZ: Z344077943074
WMR: R283795016179
Дякую за підтримку.
По всім питанням: readytask@mail.ru
Календар публікацій

«    Вересень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Copyright © ReadyTask.ho.ua 2014-2017