READYTASK

Портал готових презентацій PowerPoint

  Українські поети-романтики

  Розділ: Твори / Українська література Дата публікації: 18-02-2016    
  1
  Література кінця XVIII — початку XIX століття характеризувалася бурлескно-травестійним, бароковим та романтичним стилями. Хоч як не захоплювалися «Енеїдою» І. П. Котляревського, однак письменники цього періоду прагнули облагородити мову, піднести її до високої літератури. Творчість поетів-романтиків якраз і ставила перед собою таке завдання.
  Вперше про високі естетичні висоти народної мови заговорив Євген Гребінка, потім Григорій Квітка-Основ'яненко, Л. Боровиковський, А. Метлинський та інші.
  Що було властиве українським поетам-романтикам? Для стилю поетів-романтиків характерний піднесений виклад сюжету, мелодійність, пестливі мовні форми. Так, Віктор Забіла, відомий своїми романтичними поезіями про нещасливе кохання, писав:
  Гуде вітер вельми в полі!
  Реве, ліс ламає;
  Плаче козак молоденький,
  Долю проклинає.
  Повтори й народнопісенна лексика зробили цю поезію народною піснею.
  Поет-романтик М. Петренко відомий своєю піснею «Дивлюсь я на небо», що й сьогодні є популярною, її знають і співають вже не одне покоління українців.
  Взагалі вірші поетів-романтиків тяжіли до ліро-епічних балад, у їх тематиці переважала туга за минулою славою рідного краю, любовна лірика, відчувався деякий меланхолізм нарікання на долю:
  Чому я не сокіл, чому не літаю,
  Чому мені, Боже, ти крилець не дав?
  Левко Боровиковський започаткував романтизм як творчий метод в українській літературі. Найбільше досягнення поета-романтика — дванадцять балад, написаних на сюжет українських народних переказів, здебільшого це балади про щиру любов молодих людей, як, наприклад, балада «Маруся».
  За минулою звитяжною славою козацтва сповнені суму й туги поезії А. Метлинського. Поет тривожиться тим, що гинуть прадавні звичаї. Вірші «Гетьман», «Козача смерть», «Степ», «Смерть бандуриста» — це крик-розпач поета, що закликає шанувати нашу історію, звичаї й обряди.
  Всесвітньовідомі романси Євгена Гребінки «Очи черные, очи страстные»,
  «Ні, мамо, не можна нелюба любити» — це теж твори українського романтизму, які й нині чарують нас своєю народнопісенною довершеністю.
  Отже, поети-романтики своєю творчістю сприяли популяризації української мови на народній основі, дбали про її визнання.
  Залишайте свої коментарі
  Намагайтеся викладати свої думки грамотно і лаконічно

  Введіть код:
  оновити, якщо не видно кодуЯк часто Ви створюєте презентацію?

Корисна інформація

Шановні користувачі сайту readytask.ho.ua, якщо вам сподобався данний проект, Ви маєте можливість фінансово підтримати данний сайт для подальшого його розвитку.
Надсилайте внески на вказані реквізити:
WMU: U371673198583
WMZ: Z344077943074
WMR: R283795016179
Дякую за підтримку.
По всім питанням: readytask@mail.ru
Календар публікацій

«    Липень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Copyright © ReadyTask.ho.ua 2014-2017